Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<
Klikni TADY
20. (z 28) den Rozběhni se z chůze 28 dnů
20 minut svižné chůze. A budeš mít čas přemýšlet. Zamysli se nad délkou tvého kroku. A zamysli se na rychlostí - kadencí běhu.
- Milča zaběhla 3 půlmaratony jen pár měsíců po dokončení kurzu
- Členské slevy 300 Kč
- Prostě běž! příručka ZDARMA pro členy
- Tabulky Cooper testu
Běžecký trik: Zvýšením frekvence a mírným zkrácením kroku dosáhneš rychlejšího běhu a to bez větší ztráty energie.
Běžecká kadence
Většina rekreační běžců má frekvenci kroků někde mezi 160-175 za minutu. A to jsou docela dobří. Vrcholoví běžci třeba i při maratonu běží s kadencí až 220 kroků/min. Tobě bude stačit, když zrychlíš na 180-190 kroků/min.
Jak na to?
- Zapomeň vše ostatní. Vypusť intervaly, rychlost, hlídaní tepové frekvence. Rozhodně běhej bez muziky, která by Tě od hlídaní rychlosti kroků rozptylovala.
- Používej hodinky na měření běžecké kadence (např. Garmin) Pokud je nemáš, tak běž nejdříve svým tempem a počítej počet kroků 30 sekund třeba na levé noze a následně vynásob 4x (2nohyx2x30sekund).
- Při tréninku mysli na rychlejší a kratší krok. Pokud běháš bez hodinek, tak si čas od času toto “měření” zopakuj. Abys měl/a jistotu, že běžíš rychlejší frekvencí.
- Zpočátku Ti to bude připadat legrační a trochu nepřirozené. Budeš mít možná pocit, že děláš něco špatně. Neděláš. Tělo si zvykne a ty se budeš v nové frekvenci kroku cítit mnohem jistější.
- Zrychlit krok nejde ze dne na den. Zprvu Ti to bude připadat hodně nepřirozeně. Počítej s tréninkem v rozsahu alespoň 2 měsíců.
Opakujeme: Ruce při běhu
Protahování po běhu