Sportovní lahev Prostě běž! 150, 250 a 500 ml Ti umožní dodržování pitného režimu při běhu a dalších sportovních aktivitách. Je vyrobená je z velmi měkkého materiálu a je možné ji vytvarovat tak, aby přesně pasovala do kapsy či batohu. Lahev disponuje ústním ventilem s vysokým průtokem, který zajistí komfortní příjem tekutin v průběhu fyzické aktivity. Díky úchytu na víčku ji lze navíc snadno používat, i pokud budete mít vlhké či prokřehlé ruce. Flaška Prostě běž! je skvělou volbou pro rekreační běhání.
Láhev neobsahuje BPA*
Levná ale kvalitní plastová běžecká lahev Prostě běž! červená 250 ml.
- Poloviční cena oproti značkové lahvi ve stejné kvalitě
- Příjemný silikonový náustek
- Voda v láhvi při běhu nešplouchá
- Neseš při běhu jen 35g
* Za písmeny BPA se skrývá chemická sloučenina bisfenol A. Jedná se o sloučeninu propanu (proto to P ve zkratce). Zcela běžně se používá k výrobě plastů. Najdete ho v plastových příborech, PET lahvích nebo boxech na jídlo, je ale i v některých účtenkách nebo třeba stvrzenkách z bankomatů.
Sám o sobě není bisfenol A problém. Problém nastane, když se zahřeje nebo vystaví záření, ať už slunečnímu nebo z mikrovlnky. Takže si klidně dál berte stvrzenky z bankomatu. CO se ale stane, když necháte PETku za oknem auta a dostane pořádnou čočku od slunečních paprsků?
Problém je chemické složení. BPA je totiž syntetický estrogen, tedy ženský pohlavní hormon. Estrogen může normálně za vývoj dívek v pubertě, v menší míře jej mají v těle i chlapci a má například značný vliv na plodnost v dospělosti.
Syntetický BPA ale zdravou funkci hormonů narušuje. Respektive, opravdu se nic nestane, když se jednou napijete z lahve, kterou jste dali do mikrovlnné trouby. Ale pokud budete působení bisfenolu A vystavení dnes a denně zanechá své následky. Obzvláště pokud máte nějaký další zdravotní problém. Malé problémy se nasčítají a vyústí v jeden velký, tak je to ostatně se vším.
BPA tak může mít vliv na vznik cukrovky, problémy s plodností, u dětí pak může vést k problémům s chováním. Těhotné ženy a malé děti by se BPA měly vyhnout zcela, protože jsou zranitelnější.
Evropská unie BPA zakázala - láhev ani naustek sloučeninu BPA NEobsahuje
Od 1. června 2011 se v EU nesmí BPA přidávat do kojeneckých lahví. Starší děti ale žádné nařízení zatím nechrání, byť i ony jsou zranitelné.
Běhání a láhve na vodu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.